header-logo
статии за мен магазин
facebook-icon instagram-icon
статии за мен магазин
facebook-icon instagram-icon

Кодове за отстъпки

  • Крилати приятели

    Картини, чаши, фигурки ръчна изработка

    petiatalks10

  • РечеЗвук

    Прекрасната развиваща книжка на Tаня и картите ѝ РечеЗвук

    petya5

  • Неща с душа

    Ръчно направени играчки и ресурси

    petyatalks5

  • Магнитни плочки

    Магнитни конструктори и писти

    petya5

  • Smarty toys bg

    Чудесни ресурси за игри

    petyatalks10

Харесва ви съдържанието?

    Ако ще седне да си "почине", то ще хване да плете. Не мисля, че можем да бием по продуктивност нашите майки и баби и, за щастие, не мисля, че е нужно. Нека поне нашите деца не се състезават с нашето ежедневие, когато пораснат. Да си го напомняме по-често ❤️
    "Хей, аз все още съм тук!" каз "Хей, аз все още съм тук!" казва в огледалото любимата ви версия ❤️ Понякога оставаме твърде дълго във фалшив комфорт и се пускаме по течението. И имаме нужда от малко побутване. 

Ако искаш да промениш нещо, просто трябва да... промениш нещо. И това зависи за всички сфери на живота 🫶🏻 

Благодаря ти, любима @stefka_profirova за това, че винаги разбираш какво искам, когато се отнася до косата 💋 

Коя промяна чакаш да ти се случи? Или може би вече не чакаш?
    Където и да решите да се нас Където и да решите да се настаните за кратко около река, няма да сгрешите 🧘🏻‍♀️

Но не забравяйте репелента, както ние направихме, защото комарите ни чакат с нетърпение 😄

И за финал - любимо местенце за хапване в Мала Църква, напът към София 🫠🫶🏻

Кои са вашите любими местенца за измъкване от града през лятото?
    Един албум, пълен с усмивки, Един албум, пълен с усмивки, оставям за спомен от празника, който организирахме за Деня на детето заедно с Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) към СО-район "Овча купел"!

От името на екипа Благодаря и на чудните ни участници и ръководители НЧ „Христо Смирненски“, 39. ДГ „Пролет“, Школата на Кристина Иванова, Национална школа по Атракционни Изкуства, Детско-юношески танцов ансамбъл "Искрица". 

И, разбира се, благодаря на всички около сцената - @offlinekids.bg, Фондация "Нови стъпки", @munka.space , Тенис школа Кукушеви, @balancereformerclub, Мариян Гюров, който рисуваше личицата на децата, автора на @bubatraveller Весела Манолев, графити-художника Иван Величков и на водещия Димитър Желев ❤️ 

Благодаря за емоциите!
    Стискаме палци и времето ут Стискаме палци и времето утре да е чудно, за да отбележим заедно с ден по-рано Празника на детето в парк "Овча купел" (Стара част, открита сцена) от 10:00 до 13:00 ❤️

МКБППМН към район "Овча купел" 
@munka.space
@offlinekids.bg
Фондация "Нови стъпки"
@balancereformerclub
@cyborg09proector
@bubatraveller
    Или какво е общото между турския кух хляб и да работиш от вкъщи с малко дете. На визия е богат, обемен и пухкав, отвътре - празен. Или в контекста на моето ежедневие - нито си гледаш детето, нито работата.

Ще побързам да кажа, че съм щастлива , че имам тази възможност, но положението не е така весело, както изглежда и стресът е на много високо ниво 🫠

С пожелание за едно хубаво, здраво лято, без изненади 🙏🏻❤️
    Наричат я "Диригентът на тялото" и това не е случайно, защото е малка жлеза, но с огромно значение. Тежи едва 20 грама, а контролира метаболизма, настроението, енергията, менстуалния цикъл, състояние на кожата и косата и тн.

💉Кога е добре да се изследваш?
Веднъж в годината, профилактично. Благодарение на профилактиката, без да съм установила симптоми - открих, че моите стойности са извън нормата. Изследването се прави сутрин на гладно, след спокойна нощ и поне 7 часа продължителен сън, независимо от това в кой ден от цикъла се намирате.

👩🏻‍⚕️Симптомите, които се свързват с изменения в стойностите са хронична умора, косопад, усещане за студ и студени крайници, проблеми с концентрацията. Мъже също страдат от дисфункции на щитовидната жлеза.

🦋 Ако щитовидната жлеза не произвежда достатъчно хормони (T3, T4), това води до забавяне на метаболитните процеси в тялото. Най-честата причина при жените е автоимунното заболяване Хашимото. TSH е основният хормон, който контролира функцията на жлезата.

💊 Има различни варианти на лечение при установено отклонение от нормата и е добре да се има предвид, че не всеки вид лекарство е подходящо за всеки организъм. Наблюдавай тялото си, проследявай и се консултирай със специалист.

💚Хранене с внимание - щитовидната жлеза обича Селен. Два бразилски ореха на ден са достатъчни за набавяне на количеството дневна доза. Междувременно внимавай със захарта, глутена, соеви продукти и кръстоцветни зеленчуци (зеле, броколи).

🙏🏻 Излючи стреса (това трябва да си го напиша на бележки из цялата къща 🫣). Хроничният стрес има пряко влияние върху хормоналния дисбаланс.

☕ Винаги прави пауза между препарата, който приемаш и кафето и закуската. Поне 30 минути. Но от опит бих казала дори над час. 

🧘🏻‍♀️ Обърнатите пози в йогата стимулират кръвообращението в областта на шията и подпомагат работата на еднлкринната система. Консултирай се с професионалист, ако решиш да практикуваш.

🩷 И още нещо интересно, на което съм попаднала - автоимунните заболявания, от психосоматична гледна точка, са връзката с майката или нейното отхвърляне. "Усещане за задушаване" - понякога и буквално, и преносно.

Ако имате опит - какво бихте добавили 💖
    Моят прочит на този тренд за днешния 24 май!

✍️ Няколко от най-честите грешки, които правим при писане

Случва се на всеки, особено на хората, които пишат повече на клавиатура, отколкото на лист. Все бързаме, автокоректорът и той.

Днес напомням за това, което сякаш най-много ни обърква (като слагам и влиянието на английския език, който използваме, понякога, наравно с българския).

📝 "Не знам" - ако "Не мога" и "Не искам" са две думи, какво е по-различно с "Не знам"?

📝 "Влезнах, излезнах" - веднъж дори Chat-а ми ги написа и ме втрещи, затова напомням да не приемаме за чиста монета всичко, което не ги казва. "Влязох" и "Излязох", that's all, Emily.

📝 "Въпреки че" - не се дели със запетая.

📝 "Денят е неделя. Месецът е май." В българския език дните и месеците се пишат с малка буква.

📝 "Преценявам, оценявам" и т.н. (а не "преценям", "оценям").

📝 "Нощта" - не е само "ноща". Все едно да напишеш вместо "Любовта" - "Любова". Добавяме "-та" при женски род.

📝 Накара ме да се усмихна! (А не "Усмихна ме").

С любов към езика и към писането ❤️

Честит празник - Ден на българската просвета, култура и на славянската писменост!
    header-logo
    статии за мен магазин
    facebook-icon instagram-icon

    petyatalks@gmail.com

    |

    © PetyaTalks

    |

    Политика за поверителност